DALI Plus Konvansiyonel Otomasyon

Akıllı aydınlatma kontrolü için tek cihaz

İster sınıf, ister açık ofis veya bireysel ofis olsun, DALI plus çözümümüz hepsi için kolay ve kullanışlı bir çözüm sunar.

Akıllı sensörler komple bir aydınlat kontrol modülü ile geliyor. Kontrol ünitesi ve yük bağlantısının birleştirilmesi sayesinde hızlı ve kolay bir çözüm sunuyor. Smart Remote sayesinde, 64 adete kadar DALI armatürü 3 aydınlatma kanalında kontrol edebilirsiniz. DALI Plus, minimum komponent ile aydınlatma kontrolü tasarlamayı ve uygulamayı isteyenler için idealdir.

3 işletme modu

ON/OFF: Varlığa bağlı olarak aktif – inaktif olarak çalışma
Constant-lighting (sabit ışık) kontrol: Gün ışığı kontrolü ( gruplar arası offset değerler)

ECO-ON fonksiyonu: %10 ile 0 arasındaotomatik kontrol, sadece manuel olarak anahtarla müdahale edildiğinde %100 e çıkar

Kuru kontak kullanım seçenekleri

Aydınlatma: Bağlı olan aydınlatma grubu anahtarlanabilir (tam otomatik / yarı otomatik)

Electronik balast enerji kesme (ballast-OFF function): Elektronik balast ve aydınlatma tamamen güç kaynağından ve sensörden enerjisi kesilerek ayrılır. Bu sayede kullanım olmadığında maksimum tasarruf sağlar.

HVAC: Klima, ısıtma ve havalandırma sadece varlığa bağlı olarak kontrol edilir.

Nightmatic (fotosel) fonksiyonu: Aydınlık seviyesi istenen değerin altına düştüğünde aydınlatmaları sürekli olarak %100 olarak çalıştırır. ör. Mimari aydınlatma
Pulse mod (2 sec. ON): Zaman rölelerini çalıştırmak için 2 saniyelik darbe sinyali uygular.

Bağlı gruplar

Master / master (2x DALI plus sensör)

Komşu aydınlatma fonksiyonu (uyumluluk fonksiyonu): hareket algılandığında sadece hareketi algılayan sensör tam aydınlatma seviyesine yükselir, hareket algılamayan sensörler temel parlaklık seviyesinde aydınlatma sağlar.

Master / slave (DALI plus sensör ile LiveLink veya COM1 sensör): sadece algılama alanını genişletmek için

Özel fonksiyonlar

Tam otomatik mod: otomatik olarak AÇ – KAPA şeklinde anahtarlama

Yarı otomatik mod: anahtar ile manuel AÇ ve otomatik olarak KAPA şeklinde anahtarlama

Temel parlaklık seviyesi: gece boyunca %10 ile %50 arasında sürekli aydınlatma

IR Quattro HD DALI Plus. Tek bir sensör içerisinde yüklenmiş saf zeka.

Akıllı IR Quattro HD DALI Plus varlık sensörü, DALI Plus sisteminin beynidir. 2-10 m montaj yüksekliği ile her yerde kullanılabilir.3 aydınlatma kanalına (adreslenebilri DALI) sahiptir ve 64 armatüre kadar kontrol edebilir. 64 aydınlatma armatürünün broadcast (fabrika ayarı) modunda kullanınılması da bir seçenektir. Ayrıca bir kuru kontağa da sahiptir. Her şey anahtar aracılığıyla kontrol edilebilir (AÇ-KAPA-DİM). Bütün konfigrasyonlar, sabit aydınlatma fonksiyonu ve değişken temel parlaklık özelliği dahil, SmartRemote ile kontrol edilebilir ve kullanıcı isteklerine göre ayarlanabilir.

IR Quattro HD DALI Plus. Konfigrasyon çeşitliliği.

DALI Plus sensör 64 DALI armatürü 3 gruba kadar bölmenizi ve istenilen şekilde kontrol etmenizi sağlar. Her aydınlatma grubu ihtiyaçlara göre kontrol edilebilir ve ayarlanabilir. Örneğin 2 aydınlatma grubu tam otomatik çalışırken bir aydınlatma grubu yarı otomatik mod ile çalışabilir. Harici kuru kontak havalandırma, aydınlatma, driver enerjilerinin kesilmesi gibi çeşitli işletme türlerinde kullanılabilir.

Smart Remote.Uzaktan kumanda, DALI Plus modunda.

Doğru uzaktan kumandayı bulmak için sonu gelmeyen arayış artık bitti. Smart Remote ile STEINEL sensör ve sensörlü aydınlatmalar tek bir cihazla uyumlu şekilde kontrol edilebilir. Cep telefonu veya tablete kolayca indirilebilen uygulamasını yükleyin ve Smart Remote a Bluetooth ile bağlanın, sonrasında tüm Steinel ürünlerini tek bir infrared kumanda ile kontrol edebileceksiniz. Ondan daha akıllısı olamaz! Smart Remote ile ayarlanabilen IR Quattro HD DALI plus fonksiyonlarını aşağıda inceleyebilirsiniz.