STEINEL

STEINEL, başarısını 50 yılı aşkın süredir yenilikleriyle tanımlamaktadır. Hayal gücü, teknik uzmanlık ve uzun yıllara dayanan deneyimler, ürünleri “tipik olarak STEINEL” haline getiren faktörlerdir. STEINEL, 1976 yılında ürün geliştirmede büyük bir adım atmayı başardı. AC ve DC voltaj için bir elektronik gerilim test cihazı piyasadaki ilk STEINEL ürünü oldu. STEINEL, 1983 yılında icatlarına sıcak hava aletlerini ekleyerek; soğuk tutkalı, ısı tabancasıyla birleştirerek sıcak silikon tabancasını piyasaya sürdü. STEINEL, 1987 yılında dünyanın ilk sensör anahtarlı ışığını icat etti. Aynı zamanda 2002’den beri STEINEL, yüksek frekans teknolojisi ile binalardaki hareketleri tespit edip, dışarıdan görünmez şekilde ışıklara entegre etti. Bunları takip eden ve geliştirilen teknolojiler ile artık insan varlığının, konumunun, hareket yönünün tespiti ürünlerimiz ile mümkün oldu. Hatta algılama ortamında bulunan insan sayısına bağlı olarak farklı senaryolar ve algoritmalar bile mümkün. Şu anda hareket etmesine gerek kalmadan insan varlığı tespiti yapan ürünlerimizin geliştirmesinin devam etmesi sayesinde gelecekte medikal olarak sorun yaşayan insanların tespitinde dahi kullanılabilecek olması STEINEL’in hedefidir.

Günümüzde, STEINEL, sensör kontrollü LED teknolojisini kullanarak dünyaya öncülük ediyor ve her durum için doğru aydınlatmaya sahiptir. Ayrıca XSolar ışıklarımızla özellikle gurur duyuyoruz: Dünyadaki en verimli güneş enerjisi ile çalışan sensörlü aydınlatmalar yılın 365 günü ve tamamen elektriksiz ışık sağlamaktadır.Dünyada yenilik ve teknoloji lideri olarak STEINEL her zaman bir adım önde bulunmaktadır.

Test edilmiş kalite ve güvenlik; Hassas, uzun ömürlü ve kalıcı performans – bu kalite kriterleri STEINEL’in ürünlerini bu kadar başarılı yapan özelliklerinişareti. Kapsamlı ve sıkı bir şekilde donatılmış bir kalite yönetim sistemi (QMS), her ürünün STEINEL kalite standartlarını karşıladığından emin olur. STEINEL QMS, şirket grubu genelinde faaliyet göstermektedir – yani Avrupa’daki her üretim yerinde kullanılmaktadır. Uluslararası geçerli ISO 9001 kalite standardı kapsamında sertifikalandırılmıştır. Tüm üretim sahaları da profesyonel kalite denetçileri tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. TÜV, VDE veya UL gibi belgelendirme kuruluşları da üretim ve test tesislerini izlemektedir. Söylemeye gerek yok, REACH, RoHS veya EMC gibi tüm Avrupa direktifleri üretilir ve sertifikasyonu sağlanır. İlk kalite kontrolleri, ürünlerin iç aşamada üretim anlarında ki kadar erken yapılır. Üretim sırasında proses izleme ve her ürünün % 100 nihai denetimi mükemmel performans ve güvenlik sağlar. Tüm STEINEL ürünleri, TÜV-GS veya VDE’den test edilmiş güvenliğin akreditasyonunu ve sertifikasyonunu alır. Tüm STEINEL Professional ışıkları ayrıca ENEC Avrupa güvenlik işaretini taşır.

steinel-hakkinda-3

Tüm STEINEL Grubu, Herzebrock-Clarholz merkezimiz tarafından işletilmekte ve yönetilmektedir. STEINEL tüm ürünlerini kendi bünyesinde üretmektedir.Ürünler 40.000 metrekarelik toplam alanı kapsayan tesislerde mükemmel kaliteyi sağlamak için, sadece Avrupa birliği ülkelerinde, Romanya’da ve Moldova’da, İsviçre’de, Leipzig’de şirketin kendi fabrikalarında üretilmektedir. Kapsamlı bir kalite yönetim sisteminin işletilmesinin yanı sıra, STEINEL üretim sürecinin her yönünün izlenmesine büyük önem vermektedir. Yenilikçi ve yüksek kaliteli ürünler üretmenin tek yolu budur. Şirket içi gerçekleşen üretimin payı – dikey entegrasyon – son derece yüksektir. İşte sadece birkaç örnek: STEINEL’in Leipzig’i her plastik parçanın kalıplarını işler ve hatta plastik malzemenin hammadde yapısını dahi kendi formülizasyonu ile hazırlar. Leipzig fabrikasının da kendi metal işleme takımı departmanı vardır. Einsiedeln’deki İsviçre operasyonu, STEINEL’in karmaşık elektronikler için mükemmeliyet merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Son teknoloji ürünü tesisler, bileşenleri baskılı devre kartlarına otomatik olarak bin dakikaya kadar bir hızda yerleştirir. Bu yekpare sistem tüm STEINEL Grubu için sağlanan bir üretim hizmetidir. Buna karşılık, Romanya ve Moldova’daki tesisler, bitmiş paketlenmiş ürüne kadar üretimde diğer tüm adımları gerçekleştirir. Avrupa’da üretim, Steinel için başarının formülüdür.